Sprzedawcy coraz częściej czują potrzebę wprowadzenia możliwości zapłaty kartą. Jest to związane z oczekiwaniami ich klientów, którzy coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę. Natomiast płatność kartą lub smartfonem jest szybka i prosta, a więc bardzo wygodna z punktu widzenia klienta. Dla osoby prowadzącej działalność to również może być komfort...
Sprzedawcy coraz częściej czują potrzebę wprowadzenia możliwości zapłaty kartą. Jest to związane z oczekiwaniami ich klientów, którzy coraz rzadziej noszą przy sobie gotówkę. Natomiast płatność kartą lub smartfonem jest szybka i prosta, a więc bardzo wygodna z punktu widzenia klienta. Dla osoby prowadzącej działalność to również może być komfortowe rozwiązanie, gdyż nie musi ona wydawać reszty, co często jest problemowe, a także wpłacać osobiście gotówki do banku. Wszyscy na transakcjach bezgotówkowych oszczędzają więc czas, a umożliwiają je terminale płatnicze.
Terminal to urządzenie, które przetwarza płatność bezgotówkową wykonaną za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Osoba prowadząca działalność zazwyczaj dzierżawi go od firm, które zajmują się wypożyczaniem terminali. Zamiast więc ponosić jednorazowy, duży wydatek za kupno terminalu, płacimy co jakiś czas opłatę za dzierżawę. Dodatkowym kosztem może być też prowizja od każdej przyjętej przez terminal płatności. Dostępne są różne rodzaje urządzeń, które posiadają różne funkcje, dlatego należy je wcześniej przeanalizować. Część urządzeń jest przystosowana do komunikacji z kasami fiskalnymi, ale nie wszystkie. Jest to więc pierwsza kwestia jaką należy określić. Czy chcemy zintegrować te dwa urządzenia, by móc od razu przenieść kwotę płatności na terminal, czy wolimy ją samodzielnie wpisać. Terminale stacjonarne muszą być stale połączone kablem zasilającym, terminale przenośne posiadają bazę ładującą, więc można je przenieść do klienta. Kolejną kwestią jest łączność z internetem. Może się ona odbyć za pomocą kabla lub modemu, jeśli posiadamy osobny dostęp do sieci. Terminale z modułem GPRS będą łączyć się z Internetem za pomocą modułu.
Jeszcze innym urządzeniem jest kasoterminal, który łączy w sobie wszystkie funkcje terminali płatniczych oraz kasy fiskalnej. Dzięki temu nie potrzebujemy osobnej kasy fiskalnej i jest to zgodne z przepisami, gdyż fiskalizacja każdej płatności odbywa się za pomocą kasoterminala, który posiada odpowiednie oprogramowanie. Takie urządzenie również może być przez nas dzierżawione i możemy skorzystać z wielu promocyjnych ofert. To wygodne rozwiązanie dla małych, średnich, a także mobilnych działalności, gdyż nie musimy posiadać dodatkowych urządzeń. Rejestracja i przetwarzanie płatności, a także drukowanie paragonów i potwierdzeń zapłaty odbywa się za pomocą kasoterminalu.
Filtruj
Ładowanie...
Terminale płatnicze
Terminale płatnicze
SAS Spółka z o.o. Sp.k. powstała w 2008 roku, ale jest kontynuatorem działalności realizowanej pod marką SAS od 1990 roku (najpierw jako Zakład Handlowo-Usługowy "SAS" Sławomir Strzempek, później SAS Sp. z o.o.). Firma od początku swojej działalności siedzibę ma w Zielonej Górze przy ul. Chmielnej 15. Aktualnie posiadamy również 2 biura handlowe: w Gorzowie ul. Okólna 29 oraz Poznaniu ul. Główna 31 oraz ponad 30 pracowników - fachowców w swoich dziedzinach (większość z ponad 5 letnim stażem
Czytaj więcej